Перебування іноземця в Польщі після винесення рішення про розлучення - Адміністративне право- Юридична консультація он-лайн

Петро

Швидкі, вичерпні відповіді на питання. Я дуже задоволений і рекомендую всім!

Стас

Благодарю за профессиональную услугу. В будущем воспользуюсь еще из вашего сервиса. Ответы ясны, полны, с ссылкой на законодательство.
Головна сторінка › Для дому › Адміністративне право › Перебування іноземця в Польщі після винесення рішення про розлучення

Перебування іноземця в Польщі після винесення рішення про розлучення

Тетяна Костира

Автор: Тетяна Костира

Мій знайомий є громадянином України. Проживає в Польщі від 2009 року на підставі дозволу на визначений час проживання. Дозвіл йому був наданий в зв`язку з тим, що він був чоловіком польки. На даний час вони уже розлучені. Карта побиту, яку має мій знайомий, закінчується в листопаді. Що зробити, щоби він опримав нову карту побиту і залишився в Польщі ?

В першу чергу слід зазначити, що карта побиту є документом що засвідчує особу, цей документ отримується у випадку дозволу на тимчасове проживання.
 
Згідно з ст. 53 Закону про іноземців дозвіл на тимчасове проживання надається, між іншим, іноземцю, який  перебуває у шлюбі з громадянином Польщі.
 
На даний час в зв`язку з розлученням причин для дальшого проживання в Польщі немає. Більше того, якщо Ваш знайомий не повідомив відповідні органи про зміну адресу проживання, то можливо, що на даний час він перебуває в Польщі нелегально.
 
Згідно з ст. 58 Закону про іноземців іноземцю забирається дозвіл на тимчасове проживання, якщо вигасла причина видання цього дозволу.
 
Закон про іноземців вказує також інші причини, за якими Ваш знайомий може старатися про отримання дозволу на тимчасове проживання:
  1. Наявність дозволу на працю або писемна заява від працедавця про намір затруднення;
  2. Іноземець веде господарчу діяльність , як є корисною для національної економіки;
  3. Інші причини - наприклад: співжиття з громадянином Польщі. 
 
На мою думку, для легалізації перебування іноземця єдиною можливістю в даній ситуації є отримання дозволу на працю. З цією метою в першу чергу працедавець мусить отримати дозвіл типу А на прийняття на роботу  іноземця.
 
Наступним кроком для Вашого знайомого було б звернення до Воєводи, відповідно до місця проживання іноземця, з заявою про надання дозволу на проживання, одночасно вказуючи про наявність житла, медичного страхування і джерела доходів.
 
Належить пам`ятати про те, що іноземець зобов`язаний подати заяву про надання дозволу на тимчасове проживання щонайменше як перед  45 днями до закінчення терміну дії візи чи попереднього дозволу на тимчасове проживання.
 
Якщо подання заяви було в терміні і заява не мала жодних недоліків, то перебування іноземця в Польщі є легальним до часу видання рішення в справі дозволу на тимчасове проживання.
 
Якщо термін до подання заяву не буде збережений, то тоді  іноземець мусить виїхати з Польщі перед закінченням дії візи чи дозволу на тимчасове проживання.
У вас є правові проблеми? Зверніться до наших фахівців!

Теги для цієї статті: карта побиту

* Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований
Хто може бути суб’єктом права на вторинну безоплатну правову допомогу? Які права...
10 грудня 2012 року відбувся “круглий стіл”, де обговорювалися окремі питання...
Яким вимогам чинного законодавства України повинен відповідати договір купівлі-продажу...
Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку...
Чи в бізнесі можна довіряти? Зі слів відомого американського підприємця Лідо Ентоні...
Низький рівень правової культури громадян часто не тільки не дає можливість знайти...
У багатьох осіб державна служба зайнятості України асоціюється виключно з місцем...
13 - 14 листопада 2012 року відбулась дводенна міжнародна конференція «Суддівська...
В попередній статті, присвяченій особливостям працевлаштування іноземців в Україні...
Згідно з даними державної служби зайнятості України станом на 1 грудня 2012 р. на обліку...